Twoje wyniki wyszukiwania

HOME STAGING

Wyobraź sobie piękny, lśniący czystą karoserią, pachnący w środku samochód. I obok drugi, tej samej marki, ale ubłocony po dach, a w środku pełen kurzu, kubków po kawie i woniejący wczorajszym hamburgerem.

Który chcesz kupić? Do którego chętniej wsiądziesz, żeby go wypróbować przed kupnem?

Z mieszkaniami jest dokładnie tak samo! Oczywiście są ludzie, którzy mają ogromną wyobraźnię i pośród suszarek do prania, dziecięcych zabawek i sterty kartonów potrafią dostrzec potencjał. Znakomita większość jednak „kupuje oczami” i tak wyglądające mieszkanie zakwalifikuje od razu do kategorii: „zagracone, ciasne, nie warto”

Podobnie jest z kolorystyką. Tu również posłużmy się przykładem motoryzacyjnym – łatwiej sprzedać samochód szary czy w kolorze majtkowy róż?

Każdy z nas ma własne preferencje, jeden potrzebuje stymulacji mocnymi kolorami, inny najlepiej wypoczywa w otoczeniu rozbielonych pasteli. I jednemu i drugiemu łatwiej bedzie sobie wyobrazić swoje nowe lokum jeśli zobaczy je w możliwie neutralnej wersji. Lubujący się w kolorach od razu pomyśli, którą ścianę przemalować na swój ulubiony amarant, a neutralny zachwyci się spokojnym klimatem.

To wszystko wiąże się z pojęciem homestaging, czyli odpowiednim przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży. Poprzez właściwą aranżację staramy się wydobyć z nieruchomości jej atuty. Optycznie ją rozjaśniamy, powiększamy jej przestrzeń, aranżujemy ją tak, aby każdy, kto do niej wejdzie mógł w możliwie łatwy sposób wyobrazić sobie w niej samego siebie.

Porównaj oferty